aflakian
11 بهمن 1401 - 15:25

تخصیص ۳۷۰۰ میلیارد ریال برای توسعه خدمات درمانی تامین اجتماعی در استان مرکزی

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی از افتتاح و کلنگ‌زنی ۷ پروژه با اعتباری بالغ بر ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در دهه فجر امسال خبر داد.

روح‌الله سهرابی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین رویکردها در دهه فجر امسال امیدآفرینی در جامعه است که مجموعه درمان تامین اجتماعی در استان مرکزی با ارائه خدمات مطلوب و توسعه خدمات به دنبال تحقق این مهم است بنابراین در راستای بزرگداشت ایام الله دهه مبارک فجر 7 پروژه درمانی با اعتباری بالغ بر 3 هزار و 700 میلیارد ریال افتتاح و کلنگ‌زنی خواهد شد. 

وی افزود: این پروژه‌ها به‌منظور توسعه ظرفیت‌های درمانی و ارائه خدمات شایسته و در خور شان به بیمه‌شدگان و مردم بوده که در 3 شهرستان استان مرکزی شاهد افتتاح و کلنگ زنی آنها در این ایام مبارک و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خواهیم بود. 

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی تصریح کرد: از این تعداد 3 پروژه آماده کلنگ زنی بوده که شامل پروژه درمانگاه شهرستان محلات، درمانگاه تخصصی بیمارستان شهید دکتر چمران ساوه و درمانگاه تخصصی بیمارستان شازند با اعتبار 2 هزار و 800 میلیارد ریال خواهد بود.

وی افزود: همچنین 4 پروژه آماده افتتاح داریم که بهسازی، توسعه و استانداردسازی بخش تصویربرداری بیمارستان شازند، بهسازی، نوسازی و استانداردسازی بخش زایمان بیمارستان شازند و تجهیز آن به تخت‌های LDR ، آشپزخانه بیمارستان شهید دکتر چمران ساوه و بخش رختشوی‌خانه بیمارستان امام خمینی(ره) اراک خواهد بود که در مجموع 330 میلیارد ریال برای آنها هزینه شده است.

سهرابی ادامه داد: 2 پروژه نیر به ارزش 570 میلیارد ریال شامل انبار دارویی بیمارستان شهید دکتر چمران ساوه و انبار دارویی بیمارستان شازند نیز در حال اجراست و مردم ساوه و شازند در چند ماه آینده شاهد بهره‌برداری از این پروژه‌ها خواهند بود.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی خاطرنشان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی مردم ایران در بهمن 57، در همه زمینه‌ها باعث ارتقا و پیشرفت شد که یکی از این پیشرفت‌ها، در حوزه بهداشت و درمان رقم خورد که براساس آمار پیشرفت های پزشکی در سال های پس از انقلاب بسیار چشمگیر است بنابراین در تبیین دستاوردهای نظام باید همه ما وارد کار شویم و بالندگی نظام را به نمایش بگذاریم.

پروژه های توسعه‌ای در بخش درمان تامین اجتماعی استان مرکزی
ردیفعنوان پروژهشهرستانتوضیحات
1رختشوی‌خانه بیمارستان امام(ره)اراکافتتاح بااعتبار 70 میلیارد ریالی
2توسعه بخش تصویربرداریشازندافتتاح با اعتبار 50میلیارد ریالی
3بلوک زایمانشازندافتتاح با اعتبار 80میلیارد ریالی
4آشپزخانه بیمارستان شهیدچمرانساوهافتتاح بااعتبار130میلیارد ریالی
5درمانگاه بیمارستان شهیدچمرانساوهکلنگ‌زنی-با اعتبار هزار میلیارد ریالی
6درمانگاه تخصصی بیمارستان شازندکلنگ‌زنی--با اعتبار هزار میلیارد ریالی
7درمانگاه شهرستان محلاتمحلاتکلنگ‌زنی--با اعتبار 80 میلیارد ریالی
8انبار داروییساوهدرحال اجرا - با اعتبار 300 میلیارد ریالی
9انبار داروییشازنددرحال اجرا- با اعتبار 270 میلیارد ریالی

انتهای پیام/711/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1010181